Naše činnost

Starostové debatovali s viceprezidentem KHNP

září 2019

Starostové debatovali s viceprezidentem KHNP

V úterý 24. září se v Hrotovicích uskutečnil kulatý stůl Energetického Třebíčska a korejské KHNP. Zúčastnili se ho i starostové z Ekoregionu 5.

Starostům i zástupcům firem z regionu představila KHNP technický projekt pro výstavbu v Dukovanech a také aktivity, které v České republice organizují a dále své plány spolupráce.

Účastníci měli možnost se seznámit a pobavit s manažery KHNP, kteří působí v Praze. „Jsem velmi rád, že firmy i starostové mají zájem, v sále se nás sešlo přes osmdesát a debata byla velmi konstruktivní. Musíme si uvědomit, že stojíme na počátku největší investice v České republice a náš region a naše firmy se na to musí připravit. Proto pořádáme kulaté stoly, informujeme samosprávy a udržujeme kontakty s potenciálními dodavateli výstavby,“ vysvětlil předseda Energetického sdružení Vítězslav Jonáš a dodal, že si velmi cení účasti a spolupráce se starosty Ekoregionu 5.

 

Spolupráce v regionu je důležitá

Starostům, členům Energetického Třebíčska i zástupcům firem se také představil nový viceprezident KHNP Sangdon Kim, který má ve své gesci zahraniční projekty a také projekt v České republice. Dalším tématem kulatého stolu byla spolupráce KHNP s obcemi a městy v Jižní Koreji. Věnují velkou pozornost regionům v okolí jaderných elektráren. Ostatně to dokazuje i jejich dobrovolnický program na Vysočině a jižní Moravě, který pořádají už potřetí v řadě. V dalším roce chtějí pokračovat.

 

Pokud vyhrají tendr, chtějí zapojit ve velkém české firmy

Sangdon Kim zdůraznil, že si je dobře vědom tradice českého průmyslu a v případě, že by tendr vyhráli, počítají s velkým zapojením nejen místních firem, ale také firem z ostatních krajů České republiky. S mnohými českými firmami jsou v kontaktu, s některými uzavřeli memoranda o spolupráci. Jsou mezi nimi i členové Energetického Třebíčska.

 

První setkání a představení KHNP v regionu se uskutečnilo v květnu 2017 v Třebíči na kulatém stole pořádaném Energetickým Třebíčskem. Třetím rokem pořádá firma v regionu dobrovolnické aktivity. Významná je také jejich podpora třebíčskému hokeji, jsou generálním partnerem SK Horácká Slavia Třebíč, přispěli Nemocnici Třebíč a také školám na nákup pomůcek.