Naše činnost

Účastnili jsme se výkonného výboru Energetického Třebíčska

prosinec 2021

Účastnili jsme se výkonného výboru Energetického Třebíčska

V pondělí 6. prosince se uskutečnilo zasedání výkonného výboru Energetického Třebíčska na zimním stadionu v Třebíči.  

 

Předsedkyně Ekoregionu 5 Petra Jílková se zúčastnila jako host. Místopředseda Vladimí Černý jako stálý člen výkonného výboru Energetického Třebíčska. 

Předseda Vítězslav Jonáš informoval o činnosti v uplynulých měsících, především o kulatých stolech se zahraničními dodavateli a také o jednáních, které absolvoval. 

Martin Uhlíř za EDU II v roli hosta představil aktuální stav přípravy nového jaderného zdroje v Dukovanech. Potvrdil, že jejich týmy jsou připraveny na vyhlášení tendru. Nyní se čeká na vyjádření ministerstva průmyslu.  Podle harmonogramu by mělo dojít ke konci roku 2024 k podpisu smlouvy s vítězným uchazečem.  Poté bude následovat projektování, stavební povolení. V roce 2029 započne samotná stavba nového bloku v Dukovanech.

O aktuálním provozu Jaderné elektrárny Dukovany informoval ředitel Roman Havlín. 

Členové výkonného výboru diskutovali situaci ohledně nového ministra průmyslu a nové vlády. Dohodli se na plánu schůzek s novými členy kabinetu a také novými poslanci, kteří byli zvoleni v podzimních volbách. 

Radní Kraje Vysočina Karel Janoušek na zasedání potvrdil postoj kraje v podpoře a spolupráci. 

V závěru Vítězslav Jonáš a Martina Bártová zhodnotili dobrovolnický program firmy KHNP a jejich podporu třebíčskému hokeji. 

Další jednání se uskuteční už v novém roce.