Inspektoři práce už posedmé prohlásili Dukovany za bezpečný podnik

Inspektoři práce už posedmé prohlásili Dukovany za bezpečný podnik

10. července

Výsledkem několikadenních kontrol, které v průběhu května v Jaderné elektrárně Dukovany i přes přísná preventivní opatření prováděl tým inspektorů Státního úřadu inspekce práce, je vysvědčení, potvrzující funkční systém bezpečnosti práce a dodržování nastavených pracovních pravidel a legislativních předpisů. Podle závěrečné zprávy může spolu s Jadernou elektrárnou Dukovany titul Bezpečný podnik užívat i Jaderná elektrárna Temelín.

Jádro nebo obnovitelné zdroje? Češi chtějí oboje

15. 6. 2020

V posledních měsících téma jaderné energetiky se opět silněji usadilo ve veřejném prostoru, kdy vláda se věnuje stavbě nového jaderného bloku v Dukovanech. I to se odrazilo v posledním průzkumu veřejného mínění na toto téma. Podle něj stále roste podpora jaderné energie a od podzimu loňského roku také obnovitelných zdrojů. Vyplývá to z reprezentativního výzkumu veřejného mínění na vzorku 500 respondentů starších 18 let vybíraných kvótní metodou, který prováděla agentura IBRS v průběhu května letošního roku. Většina Čechů vidí budoucnost naší energetiky právě v koexistenci jádra a obnovitelných zdrojů. Podpora fosilních zdrojů energie naopak dlouhodobě klesá. 

Dlouhodobý provoz současných bloků a plný start společnosti ELEKTRÁRNA DUKOVANY II

Dlouhodobý provoz současných bloků a plný start společnosti ELEKTRÁRNA DUKOVANY II

14. 6. 2020

Celkově 60 let provozu stávajících výrobních bloků a souběžná stavba a přibližně desetiletý provoz nového jaderného zařízení. Tak vypadá perspektiva lokality Dukovany, představená společností ČEZ.  Ta je připravená v tomto období investovat do dlouhodobého provozu až 55 miliard korun. Zároveň plně rozjíždí unikátní společnost zaměřenou na stavbu nového bloku. 

Společnost Elektrárna Dukovany II naplno startuje

1. 6. 2020

Další významný krok na cestě ke stavbě nového jaderného zdroje v Dukovanech dnes uskutečnila firma ČEZ. Naplno začala fungovat její stoprocentně vlastněná dceřiná společnost Elektrárna Dukovany II, do které přešla naprostá většina zaměstnanců, kteří v mateřském podniku stavbu bloku či bloků připravují. Energetický koncern postupuje v souladu s rozhodnutím vlády a plní plán státu na dlouhodobé zajištění energetické bezpečnosti a ochrany klimatu.

V Jaderné elektrárně Dukovany rozšířili službu lékařské pohotovostní služby

V Jaderné elektrárně Dukovany rozšířili službu lékařské pohotovostní služby

20. 5. 2020

Od tohoto týdne se v Jaderné elektrárně Dukovany rozšířily poskytované lékařské služby noční a víkendové pohotovosti. Vedle provozu ordinací praktických lékařů a Oranžových zubních ordinací, optiky, gynekologie, rehabilitace nebo krevní laboratoře mohou nově využívat i lékařskou službu první pomoci obyvatelé regionu pojištění u VZP.

35 let Dukovany oslaví největším autokinem v České republice. Divákům nabídne pod věžemi 32 projekcí

16. 5. 2020

Jaderná elektrárna Dukovany nabídne návštěvníkům regionu i místním obyvatelům od pátku 15. května až do konce prázdnin unikátní projekci 32 domácích i zahraničních filmů prostřednictvím autokina pod chladícími věžemi. V rámci oslav 35. výročí od zahájení provozu elektrárny začíná provoz autokina o tři měsíce dříve a bude probíhat každý pátek a sobotu až do konce srpna. Díky obří promítací ploše i nové projekční technice se zvýšila jeho kapacita pro auta i kvalita projekce. Vstupné je dobrovolné a jeho výtěžek bude věnován na podporu lidí v první linii.

Dukovanská čtyřčata dostala svá jména

Dukovanská čtyřčata dostala svá jména

15. 5. 2020

Sokolí čtyřčata v Jaderné elektrárně Dukovany mají od dnešního rána svá jména. Inspirací byli energetikům ledoví muži Pankrác, Servác, Bonifác a Žofie, kteří právě v těchto dnech slaví svůj svátek.  Dnešní kroužkování potvrdilo dobrý stav všech mláďat, která se před čtrnácti dny vylíhla jedinému sokolímu páru na Vysočině. Navštívit je přímo v hnízdě na jednom z ventilačních komínů JE Dukovany můžete prostřednictvím fotografií na www.aktivnizona.cz

Za posledních pět let vzrostl počet žen v jaderné energetice

Za posledních pět let vzrostl počet žen v jaderné energetice

9. 5. 2020

O více než dvacet procent stoupl za posledních pět let počet žen, které pracují v českých jaderných elektrárnách. Aktuálně jich je zaměstnáno v Dukovanech a v Temelíně 282 a další působí v dodavatelských firmách. Celkově jejich počet v původně silně mužském prostředí překročil deset procent.

Světelná instalace „Světlem proti viru!“

Světelná instalace „Světlem proti viru!“

5. května 2020

Ve středu 29. dubna 2020 jsme zahájili iniciativu nazvanou „Světlem proti viru!“. V následujících
týdnech budeme jezdit po různých místech a svítit symbol srdce s červeným křížem. Symbol přestavuje
lásku, odvahu, statečnost a bojovnost. Chceme poděkovat všem zdravotníkům, záchranářům, hasičům,
policistům, dobrovolníkům a všem, kteří v této nelehké době zůstávají pozitivní a svými činy nebo
i myšlenkami přispívají k zvládnutí pandemie. Světelnou instalací chceme také vyzvat k trpělivosti
a opatrnosti. Symbolicky se motiv objevuje také na uzavřených budovách, které musely svůj provoz
dočasně přerušit.

Díky nadační EPPce zlepší v Jamolicích prostředí pro děti a zjednoduší práci personálu v místní mateřské školce.

Díky nadační EPPce zlepší v Jamolicích prostředí pro děti a zjednoduší práci personálu v místní mateřské školce.

květen 2020

V nejbližších dnech bude do aplikace EPP – Pomáhej pohybem zařazen projekt jamolické mateřské školy. Za nasbírané body proměněné na finance si ve školce v Jamolicích chtějí pořídit nové osvětlení i vybavení do kuchyně.

Další články