Aktuality

Návštěvníci si JE Dukovany mohou nově prohlédnout z virtuálního televizního studia

duben 2021Zcela nový kabát mají od dnešního dne výpravy do nejstřeženějších prostor Jaderné elektrárny Dukovany, které jsou přenášeny ze speciálního i

Návštěvníci si JE Dukovany mohou nově prohlédnout z virtuálního televizního studia

Zcela nový kabát mají od dnešního dne výpravy do nejstřeženějších prostor Jaderné elektrárny Dukovany, které jsou přenášeny ze speciálního interaktivního TV studia. V novém formátu virtuálních prohlídek mohou zájemci navštívit všechny elektrárny Skupiny ČEZ. Během výletu do jaderných elektráren nebo k zeleným obnovitelným zdrojům čeká návštěvníky i spousta unikátních pokusů, praktických ukázek a zábavných soutěží o ceny. Prohlídky „Virtuálně v elektrárně“ absolvovalo z pohodlí domova už přes 31 tisíc lidí. Nyní se mohou školáci a zájemci z řad veřejnosti těšit na nový zážitek.

Proč nosí jaderníci žluté kombinézy? Kolik nožiček má chladicí věž? A jak dlouhý je list větrné elektrárny? To je jen drobná ochutnávka bohatého energetického jídelníčku, který ve virtuálním televizním studiu ČEZ servírují profesionální moderátoři, zkušené průvodkyně a experti na telefonu. Zbrusu nový formát exkurzí do ekologických energetických provozů je náplastí na srdce všech energetických nadšenců, kteří kvůli trvajícímu nucenému uzavření infocenter Skupiny ČEZ nemohou přijet na klasické prohlídky nejen do Dukovan a Temelína nebo naživo vidět, jak se elektřina získává z energie, vody, slunce a větru.

Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany ročně navštěvovalo 35 tisíc návštěvníků. Převážnou část z nich tvořili žáci základních a studenti středních a vysokých škol, kteří nyní mohou elektrárnu z důvodu platných epidemiologických opatření navštívit alespoň virtuálně. „Zájem o on-line prohlídky elektrárny byl od prvního dne obrovský a virtuální prohlídka z televizního studia bude pro účastníky ještě zábavnější a interaktivnější. Věříme, že alespoň touto cestou můžeme pomoci studentům i učitelům zpestřit distanční výuku a už se připravujeme, až je budeme moci u nás opět přivítat,“ vysvětluje Roman Havlín, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany.