Naše činnost

Zasedání obcí v okolí elektrárny

Ekoregion 5 na valné hromadě Energoregionu 2020. 

Náměstek pro energetiku přijel do Dukovan

Ekoregion 5 je partnerem Energetického Třebíčska. Zúčastnili se proto valné hromady. 

Dopis premiérovi Babišovi

Společný dopis z regionu Dukovan premiérovi Babišovi s výzvou.

Jak efektivně řešit konec palivového cyklu

V pondělí 15. října se zástupci Ekoregionu 5 zúčastnili konference v poslanecké sněmovně s názvem Jak efektivně řešit konec palivového cyklu. 

Zahraniční zkušenosti s výstavbou elektráren

O způsobu výstavby jaderných elektráren ve Finsku a Maďarsku se hovořilo na kulatém stole 4. října na zámku v Dukovanech. Zúčastnili se ho zástupci Ekoregionu 5. 

Jednání s novou ministryní průmyslu

Zástupci Ekoregionu 5 jednali s ministryní Martou Novákovou. 

Na veřejném projednávání EIA Dukovany

Zúčastnili jsme se veřejného projednávání k dokumentaci EIA na nový jaderný zdroj v Dukovanech, které se konalo 20. června od 12 hod na zimním stadionu v Třebíči.

Lepší je jednou vidět než stokrát slyšet!

Celkem 25 zástupců obcí, které se nacházejí v ochranném pásmu Jaderné elektrárny Dukovany, přijalo pozvání ředitele elektrárny na netradiční exkurzi a přijelo se podívat na vlastní oči, jak taková jaderná elektrárna vlastně funguje.

 

Zúčastnili jsme se rady Energoregionu 2020

Ve čtvrtek 10. května se v Náměšti nad Oslavou uskutečnila rada Energoregionu 2020. 

Senát: Stav plnění akčního plánu rozvoje jaderné energetiky

Téměř sto účastníků konference Stav plnění Národního akčního plánu rozvoje jaderné energetiky přišlo v pátek 11. května do Senátu, aby si například vyslechli, co doporučí Stálý výbor pro jadernou energetiku vládě v otázce financování nových jaderných bloků a zda očekávaným investorem bude státní nebo polostátní firma. Vedle skromné účasti senátorů a poslanců převážnou část účastníků tvořili zástupci měst, obcí a průmyslu z regionu JE Dukovany. Konferenci uspořádal předseda Senátu Milan Štěch a předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš.