Naše činnost

Pracovní jednání Energoregionu, Ekoreginu, Energetického Třebíčska a Občanské bezpečnostní komise

V pátek 5. května se ve Višňové sešli zástupci Energoregionu 2020, Energetického Třebíčska, Ekoregionu 5, Občanské bezpečnostní komise a senátorka Hana Žáková.

Korejské-české pracovní setkání v Třebíči

Ve čtvrtek 19. ledna zavítal do Třebíče a také na Jadernou elektrárnu Dukovany nový generální ředitel korejské společnosti KHNP Joohoo Whang. 

Spolupráce jede dál

Na valné hromadě Energetického Třebíčska potvrdil Ekoregion 5 pokračování spolupráce. 

 

 

V Třebíči řešili budoucnost regionu v souvislosti se stavbou nového jaderného zdroje

Raději dva jaderné bloky než jeden. To zaznělo na setkání s ministrem průmyslu Jozefem Síkelou v Třebíči ve čtvrtek 2. února.  Jednání se zúčastnili i starostové z Ekoregionu 5 – Petra Jílková, Miroslav Křišťál a Vladimír Černý. 

Setkání s Energetickým Třebíčskem

Poslední srpnový den se uskutečnil výkonný výbor Energetického Třebíčska za účasti členů expertní skupiny a také hostů, mezi kterými byl generální ředitel EDU II Petr Závodský, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany Roman Havlín, předseda Energoregionu 2020 Vladimír Měrka a předsedkyně Ekoregionu 5 Petra Jílková. 

Ve Valči se uskutečnil seminář Občanské bezpečnostní komise

Ve čtvrtek 4. května se ve Valči konal Seminář Občanské bezpečnostní komise (OBK). Zúčastnil se ho ředitel divize Nová energetika ČEZ Tomáš Pleskač,  ředitel dukovanské elektrárny Roman Havlín, předsedkyně SÚJB Dana Drábová, náměstek ministra průmyslu Tomáš Ehler, ředitel SÚRAO Jan Prachař, a také zástupci regionu – Vladimír Měrka a Petra Jílková.

Svátek matek oslavily ženy z regionu v Jaderné elektrárně Dukovany

Setkání vzácných dam, které zastávají pozice starostek či místostarostek, ředitelek škol a neziskových organizací, se uskutečnilo v Jaderné elektrárně Dukovany. Důvod byl zřejmý, a to oslava Dne matek, který připadá na druhou květnovou neděli. Tři desítky žen se seznámily s aktuálním děním v elektrárně, budoucností nové energetiky v regionu, ale také si společně povyprávěly o tom, co je nového v místech jejich působiště.

Osmdesát let od atentátu na říšského protektora R. Heydricha. Rešice připravují vzpomínkové setkání

Letos uplyne 27. května přesně osmdesát let od provedení atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Tuto událost si připomenou v obci Rešice ležící na hranicích Vysočiny a jižní Moravy na den přesně. 

Valná hromada Energetického Třebíčska: Vyhlášení tendru na nové Dukovany je začátek další práce

V pondělí 21. března se na Střední průmyslové škole v Třebíči uskutečnila valná hromada Energetického Třebíčska za účasti předsedy Senátu Miloše Vystrčila, náměstka ministra průmyslu Tomáše Ehlera, generálního ředitele EDU II Petra Závodského, ředitele Jaderné elektrárny Dukovany Romana Havlína, ředitele SÚRAO Jana Prachaře a dalších významných hostů. Stalo se tak několik dnů po vyhlášení tendru na výstavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech.