Naše činnost

Vyjádření k nevyhlášení tendru na Dukovany

V pondělí 19. dubna se předsedkyně Ekoregionu 5 Petra Jílková zúčastnila mimořádného výkonného výboru Energetického Třebíčska. 

Výzva premiérovi

Výzva premiérovi

prosinec 2020

Obrátili jsme se na premiéra Babiše s výzvou k dodržení termínu vyhlášení tendru na nové Dukovany. 

Rok 2020 v kostce

Rok 2020 v kostce

prosinec 2020

Stručný přehled činnosti Ekoregionu 5 v letošním roce. 

Přidali jsme se k výzvě premiérovi

Ekoregion 5 podepsal dopis s výzvou k dodržení termínu vylášení tendru na Dukovany. 

Ženy v jádře se setkaly online

Členky profesního sdružení Woman in Nuclear včetně předsedkyně Ekoregionu 5 Petry Jílkové setkaly koncem listopadu ve virtuálním světě. 

Brněnské setkání žen v jádře

Ve čtvrtek 17. září se přes třicet členek WIN Czech sjelo z celé republiky do Brna. Mezi nimi byla i předsedkyně Ekoregionu 5 Petra Jílková. 

Na setkání s ministrem Havlíčkem v Dukovanech

Ve čtvrtek 27. srpna na pozvání Energetického Třebíčska přijel ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček do Dukovan na setkání s členy a hosty sdružení. Jednání se zúčastnila i předsedkyně Ekoregionu 5 Petra Jílková a starostové Rouchovan a Dukovan. 

České firmy budou bojovat o přežití. Nejvýznamnější rozvojový projekt, na kterém by se měly stovky z nich podílet, se už ale úspěšně rozjel. Stavba nového jaderného zdroje zásadně pomůže české ekonomice. Je ale důležité, aby podíl tuzemského průmyslu byl co nejvyšší. Řešení pandemie koronaviru navíc poukazuje na nemožnost spoléhat na zdroje v zahraničí a nutnost orientovat se na maximální možné zajištění soběstačnosti ve výrobě elektřiny.

Dotazník zjišťuje vybavenost obcí

Jak se obce v okolí jaderné elektrárny připravují na výstavbu nového jaderného zdroje, jaká je jejich občanská vybavenost a jaké pozemky a prostory mohou investoři využít zjišťuje v těchto dnech dotazník, který připravilo sdružení Energetické Třebíčsko a Energoregion 2020.

Jak zvládají koronavirovou krizi obce v Ekoregionu 5?

Koronavirová pandemie a s tím související opatření zasáhla do životů všech. Starostové v obcích kolem Jaderné elektrárny Dukovany se pustili do zajištění ochranných pomůcek nejen pro své spoluobčany, ale také pro další obce a instituce.