Aktuality

Hasiči JE Dukovany prošli speciálním výcvikem v ohňovém kontejneru

Hasiči z jaderné elektrárny Dukovany prošli dalším speciálním výcvikem, tentokrát zaměřeným na taktiku zvládání požáru v kancelářských objektech. Poprvé tak měla šedesátka hasičů možnost praktického tréninku ve speciálně upraveném ohňovém kamionu přímo u elektrárny. Vedle pravidelných výcviků na hašení tlakových lahví, likvidaci chemických a radioaktivních látek nebo pro zásah v samotném provozu, tak získali další zkušenosti zvyšující odbornou úroveň jednotky hasičského záchranného sboru elektrárny, která svoji pomoc často poskytuje i obyvatelům v jejím okolí.

Vládní zmocněnec v Dukovanech

Ve čtvrtek 20. června přijede do Dukovan vládní zmocněnec. 

Den bezpečnosti JE Dukovany

Den bezpečnosti JE Dukovany

28. května 2019

Ve středu 22. května  2019 měli členové Občanské bezpečnostní komise při JE Dukovany jedinečnou možnost účastnit se neveřejného zasedání zástupců státu a vedení elektrárny.  

Stodvacet dobrovolníků z Dukovan se zapojilo do práce pro neziskovky. Čistili Dalešickou přehradu i Mohelenskou hadcovou step

Do letošní šesté etapy dobrovolnické akce Čas pro dobrou věc se zapojilo na 120 zaměstnanců z Jaderné elektrárny Dukovany. Zahradničili, opravovali, čistili přehradu, uklízeli či jinak pomáhali jedenácti neziskovým organizacím na Vysočině i jižní Moravě.

Spotřeba elektřiny v Česku loni meziročně vzrostla o 0,2 procenta na 73,9 terawatthodiny (TWh). Je to nejvyšší hodnota od roku 1981, od kdy jsou údaje k dispozici. Výroba loni stoupla o 1,1 procenta na 88 TWh. Největší podíl (43 procent) připadal na hnědouhelné elektrárny. Vyplývá to z oficiálních údajů Energetického regulačního úřadu (ERÚ), které dnes zveřejnili jeho zástupci na setkání s novináři.

Bulletin Energetika v EU

2. dubna 2019

Přečtěte si měsíčník o jaderné energetice, který zpracovává ČEZ. Dozvíte se, o čem se v Evropě mluví, jaké jsou zajímavosti a co je nyní aktuální téma. 

 

Petra Jílková a její článek v Lidových novinách o dostupnosti zdravotní péče. 

 

V Dukovanech probíhají jaderné maturity budoucích energetiků

Studenti 3. ročníku gymnázií úspěšně složili první „maturitní“ zkoušku ve svém životě. Celkem 34 studentů přijelo na 3 dny do Jaderné elektrárny Dukovany, aby v rámci odborné stáže nahlédli pod pokličku fungování jaderné elektrárny. Na závěr celé stáže čekala studenty závěrečná zkouška formou testu, a beseda s předsedkyní SÚJB, paní Danou Drábovou.

Mf Dnes -  Budoucnost jádra

Naše postoje v příloze Mf Dnes s názvem Budoucnost jádra, která vyšla 17. dubna 2019.