Aktuality

Seminář Občanské bezpečnostní komise při JE Dukovany

Téměř stovka zástupců krajů, obcí, firem a regionálních sdružení se na zelený čtvrtek 6.4.2023 sešla v hotelu Zámek Valeč, aby se zde seznámila s výsledky hodnocení provozu JE Dukovany za rok 2022. 

Americká společnost Westinghouse s výrobním závodem ve Švédsku bude dodávat od roku 2024 jaderné palivo i pro Jadernou elektrárnu Dukovany. 

Provozní zisk před odpisy (EBITDA) dosáhl v roce 2022 výše 131,6 mld. Kč a čistý zisk hodnoty 80,7 mld. Kč. 

Zákazníci oceňují v energetické krizi služby ČEZ ombudsmana – loni se na něj obrátilo přes 900 z nich

Na ombudsmana ČEZ se v roce 2022 obrátilo přes 900 zákazníků. Nárůst podnětů odráží turbulentní vývoj na trhu s energiemi v loňském roce. Ombudsman uznal oprávněnost 75 podnětů. Téměř polovina ovšem spadá do kategorie „specifického přístupu“, kdy ombudsman požádá příslušnou společnost Skupiny ČEZ, aby vyhověla zákazníkovi, jehož podání je neoprávněné, ale ocitl se v mimořádně těžké životní situaci.

Současné počasí svědčí dosahování maximálních výkonu dukovanských bloků

Výkon bloků Jaderné elektrárně Dukovany dosahuje v těchto dnech díky počasí maximálních hodnot. Důvodem jsou současné klimatické podmínky, které jsou pro elektrárnu Dukovany optimální a obvykle nastávají na jaře a na podzim. Díky nim udržují operátoři optimální teplotu chladicího okruhu při minimální spotřebě energie a dosahují tak maximální výroby.

ČEZ včera v Dukovanech dokončil vyvážku paliva z reaktoru druhého výrobního bloku

Energetici Jaderné elektrárny Dukovany včera večer v souladu s harmonogramem dokončili plánovanou vyvážku palivových souborů z reaktoru druhého výrobního bloku. Jde o součást plánovaných činností v rámci probíhající odstávky bloku.

Dukovanští hasiči využili zamrzlé hladiny k procvičení záchrany tonoucí osoby z ledu

Aktuální oteplení zvyšuje riziko při pohybu na zamrzlých hladinách, kde led nepozorovaně slábne a zvyšuje se riziko jeho prolomení. 

Obchvaty a nové silnice z Brna na jadernou elektrárnu jsou nutností, zaznívá z regionu

V pátek 3. března se v Moravském Krumlově sešel předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš s předsedou Energoregionu 2020 Vladimírem Korkem, senátorem a starostou Moravského Krumlova Tomášem Třetinou, starostou Ivančic Milanem Bučkem a místostarostou Moravského Krumlova Vojtěchem Kocábem.

Třebíčská průmyslovka otevře v září další třídu Energetika

Střední průmyslová škola Třebíč přijme od příštího školního roku více uchazečů do maturitního oboru Elektrotechnika – energetika.

Energoregion 2020 má nové vedení. Spolupráce  bude pokračovat

Zástupci 130 obcí ze sdružení Energoregion 2020 se sešli ve čtvrtek 26. ledna v Hrotovicích na volební valné hromadě. Mezi hosty byla i předsedkyně Ekoregionu 5 Petra Jílková.