Aktuality

Mimořádné neplánované havarijní cvičení v Jaderné elektrárně Dukovany

Dne 9. září 2022 proběhne v Jaderné elektrárně Dukovany mimořádné neplánované havarijní cvičení bez zapojení veřejnosti.

Setkání s Energetickým Třebíčskem

Poslední srpnový den se uskutečnil výkonný výbor Energetického Třebíčska za účasti členů expertní skupiny a také hostů, mezi kterými byl generální ředitel EDU II Petr Závodský, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany Roman Havlín, předseda Energoregionu 2020 Vladimír Měrka a předsedkyně Ekoregionu 5 Petra Jílková. 

Filmovým zážitkům v letím autokině u Jaderné elektárny Dukovany přálo počasí i návštěvníci

Krásné teplé letní počasí, které převážně provázelo letošní filmové víkendy, přivedlo do největšího autokina u nás stovky diváků. Návštěvníci v rámci šesti filmových večerů zhlédli celkem osm českých filmových komedií, mezi kterými opět nechyběla ani pohádka pro děti. Na podporu technického vybavení dalešické lodní dopravy návštěvníci přispěli částkou přes devadesát tisíc korun. 

Energie pro kulturu v Třebíči – festival plný skvělé muziky i divadel a také podpory regionálním spolkům

Partička nebo Michal Hrůza a kapela Hrůzy to byly hlavní lákadla festivalu, který podpořil známé umělce, ale i regionální kapely. Kromě toho přinesl festival více než 100 tisíc tanečnímu souboru ZUŠ Třebíč a třebíčské kultuře na Městské slavnosti.

Po prázdninové invazi návštěvníků na září připravilo Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany speciální noční prohlídky

Infocentra Jaderné elektrárny Dukovany a Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice bodovala v prázdninové návštěvnosti regionu. Největší zájem měli návštěvníci o mimořádné prohlídky spojené s prohlídkou areálu. Už na září proto energetici připravili speciální noční prohlídky, které se budou konat každý pátek.

Pracovní zkušenosti získávají v Dukovanech budoucí zaměstnanci díky stážím ještě před svým nástupem

Šestice studentů strávila několik měsíců na stáži přímo v Jaderné elektrárně Dukovany. V rámci spolupráce zaměstnanců Skupiny ČEZ s vysokoškolskými studenty získávají účastnící těchto stáží cenné zkušenosti o samotné práci i daném pracovním místě ještě před uzavřením pracovního poměru a nástupem do elektrárny. Díky tomu budoucí zaměstnanci znají velmi přesně nejen samotnou pracovní náplň, ale také pracovní prostředí a kolektiv.

ČEZ v Dukovanech spustil 4. výrobní blok

Energetici dnes v Jaderné elektrárně Dukovany ukončili pravidelnou odstávku 4. bloku pro výměnu paliva. Během uplynulých 54 dnů vyměnili čtvrtinu paliva a zkontrolovali a modernizovali řadu zařízení. Bezemisní elektrickou energii blok začal dodávat dnes v noci a nyní operátoři postupně zvyšují výkon reaktoru. V provozu tak jsou v Dukovanech všechny čtyři výrobní bloky.

Zařízení v jaderných elektrárnách zkontrolují i laserem

Prostorové mapování pomocí laserových systémů používají experti v jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín. ČEZ tak rozšiřuje možnosti kontrol obtížně přístupných vnitřních prostor nebo důležitých zařízení, jako jsou například hermetické prostory, parogenerátory či velká čerpadla.

V jaderné elektrárně rozdávali žákům vysvědčení i energii na prázdniny

Zvoláním „Hurá na prázdniny!“ skončila dnešní mimořádná návštěva žáků první až třetí třídy Základní školy Rouchovany, kteří si pro vysvědčení přijeli netradičně do Infocentra nedaleké Jaderné elektrárny Dukovany. Začátek očekávaných prázdnin jim energetici zpříjemnili doplněním energie v podobě dobrot a osvěžení. K tomu jim průvodkyně připravily překvapení v podobě drobného dárku.

Vychází letní číslo Zpravodaj JE Dukovany – 2/2022 a obyvatelé obcí v blízkém okolí JE Dukovany ho opět najdou ve svých poštovních schránkách.