Aktuality

Dekarbonizace ovzduší chce česká vláda dosáhnout především podporou jaderné energetiky. O aktuálním stavu příprav na dostavbu jaderných bloků na MSV jednala odborná konference Budoucnost jaderné energetiky v ČR s účastí ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové.

Rádi bychom Vás i občany obcí v rámci zóny havarijního plánování JE Dukovany informovali o pravidelné zkoušce sirén, která proběhne tuto sobotu 6. října 2018 na území Rakouska v čase mezi 12:00 a 12:45 hod.

Dukovany navazují partnerství s ruským elektrárenským městem Poljarnyje Zori

Obce Dukovany a Poljarnyje Zori spojuje to, že mají v sousedství stejný typ jaderné elektrárny, které z velké míry vděčí za svůj rozvoj v posledních letech. Rozhodly se proto navázat partnerství a tento záměr doložily v Dukovanech 11. září 2018 podpisem memoranda.

Kulatý stůl na téma Výstavba jaderných bloků v ČR, česká cesta

Energetické Třebíčsko a Okresní hospodářská komora Třebíč pořádají 4. října 2018 kulatý stůl na téma Výstavba jaderných bloků v ČR, česká cesta.

Jae Hoon Chung: Nás se bát nemusíte

Jae Hoon Chung: Nás se bát nemusíte

Arnošt Pacola, srpen 2018

Exkluzivní rozhovor poskytl Horáckým novinám prezident jihokorejské firmy KHNP Jae Hoon Chung, který i s početnou delegací zavítal minulý týden na Třebíčsko, aby zde navázal vztahy s regionálními politiky i podnikateli. Firma KHNP je totiž jedním z uchazečů o stavbu dalších atomových bloků Jaderné elektrárny Dukovany.

Energetici v Dukovanech prověřují svoji připravenost na případné události

Osm minut po osmé zazněl třikrát po sobě varovný signál sirén JE Dukovany informující o probíhajícím cvičení.

Vedení KHNP přijede do regionu

Ve čtvrtek 16. srpna navštíví Třebíč, Dukovany a jadernou elektrárnu vedení korejské firmy KHNP, která je jednou z potenciálních firem pro výstavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech.

Návštěvníci vzali v rámci 24 hodin otevřených dveří elektrárnu Dukovany útokem, přišlo 986 návštěvníků

Mimořádné prohlídky konané v rámci 24 hodin otevřených dveří přivedly během pátku a soboty do Jaderné elektrárny Dukovany 986 návštěvníků. 

V Dukovanech začíná Letní kino pod věžemi

Od 17. srpna rozšíří Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany svůj letní program o unikátní Letní kino pod věžemi, které až do konce prázdnin nabídne každý pátek a sobotu lákavé filmové zážitky. 

Korejci přivezou dobrovolnickou pomoc i finanční příspěvky

V pondělí 6. srpna přijelo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je jednou z potenciálních firem výstavby nového jaderného bloku v České republice, do Třebíče.