Aktuality

Preventivní cvičení na EDU

V pátek 20. 9. 2019 odpoledne proběhlo na Jaderné elektrárně Dukovany jedno z tajných cvičení zaměřených na připravenost týmu pohotovostní organizace pro případ neobvyklých mimořádných událostí nebo havárií. 

ČEZ zajistil očkování proti spalničkám

Na 740 zaměstnanců Jaderné elektrárny Dukovany mělo možnost zdarma si nechat zjistit úroveň protilátek a v případě nedostatečné hladiny se nechat přeočkovat proti spalničkám. 

Podpora řemesel v Třebíči

Největší zaměstnavatelé na Třebíčsku jako např. Mann-Hummel, Fraenkische nebo TTS se včera sešli se starostou Pavlem Pacalem a zástupci města. Společně podepsali memorandum o spolupráci o podpoře technického vzdělávání v našem regionu.

Neziskovky získaly víc než 3,5 milionů korun díky zaměstnancům Skupiny ČEZ. Víc než půl milionu putuje na Vysočinu a jižní Moravu

Víc než půlmilion korun pro spolky na Vysočině a jižní Moravě mají „na svědomí“ jaderníci z Dukovan.

Druhý blok už vyrábí

O víkendu operátoři obnovili dodávku elektřiny do přenosové sítě z druhého výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany. 

V elektrárně Dukovany už brzy začnou ordinovat zubaři

Zaměstnanci elektrárny i obyvatelé regionu se po dlouhých měsících nejistoty a marného hledání nového ošetřujícího zubaře dočkají znovuotevření dvou zubních ordinací, které během několika týdnů zahájí svůj provoz přímo v Jaderné elektrárně Dukovany. Energetikům se podařilo najít nového kvalifikované provozovatele s praxí, který zajistí celodenní provoz obou ordinací, vybavených moderní zubařskou technikou. Už na přelomu října a listopadu by tak obě oranžové ordinace mohly přivítat první pacienty nejen z řad zaměstnanců, ale také z řad obyvatel širokého regionu, včetně dětí.

Proces EIA přehledně a stručně

EIA pro Dukovany trvala tři roky. Podívejme se na celý proces. 

Technici dokončili na druhém bloku Dukovan kontroly parogenerátoru a začínají s opravou

Na druhém bloku Jaderné elektrárny Dukovany, jehož odstávka se protáhla kvůli netěsnosti na jedné z trubiček parogenerátoru, dokončili energetici kontroly a mají i připraven technologický postup opravy. Ta by měla začít v příštím týdnu, její nedílnou součástí jsou i rozsáhlé kontroly a testy.  Teprve na základě stoprocentního ověření úspěšnosti prací odstávku ukončí. Podle předběžných odhadů si tento postup vyžádá dva až tři týdny prací navíc.

Speciální noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany představí cestu paliva

Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany na září připravilo pro milovníky netradičních zážitků speciální noční prohlídky za cestou paliva. V průběhu čtyřhodinového programu se návštěvníci podívají na výcvikové pracoviště operátorů bloků a cestou do skladu s použitým palivem zažijí noční atmosféru strojovny i celého areálu elektrárny. Tyto speciální exkurze budou začínat ve 21 hodin.

EIA pro Dukovany

EIA pro Dukovany

srpen 2019

ČEZ získal kladné stanovisko EIA pro nové bloky v Dukovanech.