Aktuality

V Dukovanech právě začala odstávka druhého výrobního bloku pro výměnu paliva

Na druhém výrobním bloku Jaderné elektrárny Dukovany dnes energetici zahájili pravidelnou odstávku bloku kvůli výměně čtvrtiny paliva za čerstvé. 

VIRTUÁLNĚ V ELEKTRÁRNĚ je zpět: On-line exkurze do bezemisních elektráren znovu zpestřují výuku ve školách

Od pondělí 15. listopadu organizuje ČEZ opět jednu výpravu za druhou. Kam to bude? Studenti i veřejnost navštíví nejstřeženější prostory v zemi. A díky projektu „Virtuálně v elektrárně“ pro to nemusí udělat ani krok navíc. 

Starosta Mohelna: Příští rok otevřeme nové zdravotní středisko

V Mohelně se pustili do rozsáhlé rekonstrukce zdravotního střediska. Na stavbu chodí každý den starosta Jiří Šanda, aby zkontroloval, jak se práce posouvají dopředu. V Mohelně bydlí na třináct set obyvatel, mají mateřskou školu, velkou základní školu s prvním a druhým stupněm sa jsou spádovou obcí.

Energetická společnost ČEZ se připojuje k celorepublikové akci Milostivé léto, která umožňuje dlužníkům zbavit se exekucí, pokud je mají u veřejnoprávních institucí a společností s většinovým podílem státu. 

Jadernou elektrárnu Dukovany čeká první vinobraní

První vinobraní dukovanské jaderné vinice, která je největším vinohradem na světě nacházejícím se v těsné blízkosti chladicích věží, proběhne v pátek 15. října u Jaderné elektrárny Dukovany. Počet 2040 vysázených hlav vinné révy symbolizuje aktuální instalovaný výkon čtyř bloků (4 × 510 MW).

Energetici pořádají speciální noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany. Pro velký zájem přidávají nový termín

Mimořádně velký zájem má veřejnost o podzimní noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany. Každý zářijový pátek se ve 21 hodin pro zájemce o prožití noční atmosféry elektrárny mimořádně otvírají dveře infocentra i samotné elektrárny. Stovka šťastlivců má příležitost zažít noční provoz elektrárny, strojovny, skladu s použitým palivem nebo trenažeru blokové dozorny v tzv. „jiném světle“. Zájemci všechny zářijové termíny obsadili během pár dnů. Energetici proto přichází s přídavkem v podobě nového termínu noční exkurze na pátek 8.10.

Očkování proti covid-19 přímo na pracovišti ČEZ využily desítky zájemců

Zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany i dodavatelé měli v tomto týdnu možnost nechat se naočkovat přímo na pracovišti ČEZ vakcínou proti nemoci covid-19. Mimořádnou příležitost využilo hned 73 zájemců, kteří si předem vybrali jednu ze tří druhů očkovacích vakcín. Další očkování proběhne v Dukovanech 20. října.

Jaderné ženy se sešly v Praze. Na Valné hromadě sdružení WIN Czech zvolily svoji předsedkyni, viděly unikátní tokamak Golem i sklepní prostory Národní

Ve čtvrtek 16. září se do Prahy sjelo na Valnou hromadu WIN Czech na dvacet členek tohoto sdružení. Čekal je zajímavý celodenní program.

V okolí Dukovan budou znít sirény a cvičit vojáci

Nejrozsáhlejší letošní havarijní cvičení začne v pondělí 20. září dopoledne v Jaderné elektrárně Dukovany a potrvá dva dny. Současně bude na Přečerpávací vodní elektrárně Dalešice probíhat i vojenské cvičení pěší roty aktivních záloh při Krajském vojenském velitelství (KVV) Jihlava. Přesto že se ani jedno cvičení nedotkne veřejnosti, mohou obyvatelé širšího okolí elektrárny zaznamenat kolísavý tón sirén, případně při pohybu v okolí dalešické hráze zaznamenat vojenské kontrolní stanoviště nebo simulovaný zásah.