Aktuality

Společnost ČEZ vyhověla žádosti jednoho z uchazečů a prodloužila termín pro podání finálních nabídek na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech. Nový termín je nyní 31. října 2023. Prodloužení termínu nijak neohrozí harmonogram projektu. Uchazeči vedle závazné nabídky na jeden blok v Dukovanech předloží také nezávazné nabídky na další tři jaderné bloky.

Startují oblíbené noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany

V návaznosti na mimořádně úspěšné prázdninové prohlídky elektrárny Dukovany a Dalešice energetici na září připravili další speciální program. Tentokrát půjde o čtyřhodinovou noční prohlídku Jaderné elektrárny Dukovany. Každý pátek večer se bude moci 32 návštěvníků starších 15 let podívat vedle infocentra i do střeženého prostoru elektrárny.

Malý festival LOUTKY rozveselí děti v závěru prázdnin

17. ročník „Malého festivalu LOUTKY“ zahájily děti s loutkáři poslední srpnové odpoledne na Masarykově náměstí v Moravském Krumlově. Festival pokračuje v pátek i o víkendu na dalších 31 místech Moravskokrumlovska, Brněnska, Znojemska i Třebíčska. 

Infocentra ČEZ hlásí rekord, 89 tisíc návštěvníků za první pololetí je nejvíc od dob pandemie

Do 9 míst nabitých zážitky přišlo o 2 % lidí více než v předcovidovém roce 2019. Tahouny zůstávají obě jaderné elektrárny Dukovany a Temelín a přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně.

ČEZ v Dukovanech spustil druhý výrobní blok

Energetici Jaderné elektrárny Dukovany v noci spustili druhý výrobní blok. ČEZ druhou výrobní jednotku odstavil 1. července pro údržbu zařízení společných pro první a druhý výrobní bloku.

Hasiči v elektrárně Dukovany převzali dva nové vozy se speciální výbavou

Flotila vozidel dukovanských hasičů se rozrostla o dvě nová speciální zásahová auta, detektor plynů s dálkovým přenosem a ochranné bariéry pro ochranu hasičů při požáru tlakových lahví. Ty jim výrazně pomohou u speciálních zásahů spojených s únikem nebezpečných látek, hašením požárů transformátorových olejů nebo zařízení pod napětím.

 

Autokino pod chladícími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany nabízí šest filmový večerů

Na projekci devíti převážně domácích filmů se mohou od pátku 18. srpna těšit návštěvníci letošního Letního kina a autokina pod chladicími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany. 

Starostové se ptali zástupců EDU II na plán návozových tras a na to, kde budou pracovníci bydlet

V Rešicích se v pátek 16. června uskutečnilo pracovní setkání zástupců Energoregionu 2020, Energetického Třebíčska, Ekoregionu 5 a senátorky za Třebíčsko Hany Žákové se zástupci společnosti Elektrárna Dukovany II, a. s. (EDU II).

Výlet jako malovaný. Perličky ze světa energie v Infocentrech ČEZ Dukovany, Dalešice obohatí během prázdnin speciální dárek

Infocentra Skupiny ČEZ lákají malé i velké zájemce o energetiku po celý rok. Zájemcům ukazují především bezemisní elektrárny, tedy blízkou budoucnost české energetiky. 

ČEZ na prázdniny nabízí návštěvníkům speciální prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany

Mimořádná příležitost podívat se až za ochrannou betonovou zeď Jaderné elektrárny Dukovany do strojovny a dalších objektů elektrárny, je lákavou částí programu připravovaných speciálních exkurzí DUKOVANY EXKLUZIVNĚ.