Aktuality

Ze dne na den začali v Distingu šít roušky. Dodávají obcím i jaderným elektrárnám v Dukovanech a Temelíně

Firma Disting v Dukovanech upravila svou výrobu a pustila se do šití roušek. Zájem je obrovský. Dodávají okolním obcím, ale také Jaderné elektrárně Dukovany a Temelín. Marii Cafourkovou jsem zastihla v pondělí 23. března před polednem v šicí dílně, kde na plné obrátky švadleny šily roušky, jiní žehlili, skládali. Nestihla se ještě ani nasnídat, pořád je co řešit. Když jsme spolu vedli tento rozhovor (samozřejmě v rouškách), klepali na dveře spolupracovníci a bez odkladu operativně řešili výrobní záležitosti.

V D. Dubňanech vyučují děti na dálku

Učitele ani děti v Dolních Dubňanech uzavření škol příliš nezaskočilo. Změnil se jen způsob výuky. Místo školních tříd a paní učitelky u tabule se učí ve svých pokojích a paní učitelka s nimi mluví z obrazovky počítače. Základní škola v Dolních Dubňanech má tři třídní učitelky, a tři učitelky na menší úvazek, celkem se starají o 44 dětí. O tom, jak se jim daří vzdělávat děti na dálku, jsem si povídala s paní ředitelku Zdeňkou Procházkovou.

Nadace ČEZ spouští bleskovou Krizovou pomoc pro boj s epidemií COVID-19

Pomocnou ruku všem organizacím, městům i obcím, které chtějí přispět k boji proti současné epidemii koronaviru v České republice, podává Nadace ČEZ. Ve speciálním grantu Krizová pomoc lze jednorázově získat až 50 000 Kč. Nadace ČEZ zároveň maximálně zjednodušila administrativní proces – vše lze jednoduše vyřídit on-line.

ČEZ požádal o povolení umístění dvou nových bloků v Dukovanech

Společnost ČEZ dnes předala na Státní úřad pro jadernou bezpečnost žádost o povolení umístění stavby nového jaderného zdroje v lokalitě Dukovany. Ukončila tak pětileté přípravné práce a je připravena na licenční proces podle atomového zákona.

Dukovany loni snížily spotřebu pitné vody o téměř 4 %, o 3 procenta klesla také spotřeba surové vody a PVE Dalešice dosáhla třetí nejvyšší výroby

V Jaderné elektrárně Dukovany se loni spotřebovalo 54,4 tisíce m3 vody, což znamená meziroční úsporu o téměř 4 %. První česká jaderná elektrárna také loni potřebovala pro svůj provoz o 3 procenta méně surové vody. Celková spotřeba pitné vody v jaderných, klasických a vodních elektrárnách Skupiny ČEZ v České
republice loni opět meziročně klesla – a to o výrazných 12,8 procent. O 7,3 procenta se také podařilo snížit spotřebu povrchové vody pro potřeby provozů
ČEZ. Současně se podařil ve Vodní elektrárně Dalešice vyrobit tolik energie, která by postačila pro všechny domácnosti Brna.

Informace o přijatých preventivních opatřeních v souvislosti s Covid 19

Jaderná elektrárna Dukovany je, stejně jako ostatní provozy Skupiny ČEZ, zařazena mezi strategické subjekty kritické infrastruktury státu.

Energetici v Dukovanech zavezli palivo do reaktoru třetího výrobního bloku

Energetici v Jaderné elektrárně Dukovanech dokončili zavážení paliva do reaktoru třetího výrobního bloku. Z původních 349 palivových kazet je 84 vyměněno za čerstvé. Tato výměna umožní provozovat blok na plném výkonu následujících 13 měsíců. V rámci probíhající odstávky čeká techniky ještě dokončení některých plánovaných činností a kontrol zařízení. V provozu jsou aktuálně v Dukovanech tři ze čtyř výrobních bloků. Třetí výrobní blok by měl začít dodávat bezemisní elektřinu do sítě na začátku dubna.

Obě jaderné elektrárny zůstávají v provozu

JE Dukovany je stejně jako ostatní provozy Skupiny ČEZ zařazena mezi strategické subjekty kritické infrastruktury státu. 

Jednání Rady Energoregionu 2020

V pátek 28. února se uskutečnilo zasedání Rady Energoregionu 2020 v Ivančicích.

Hlavním tématem byl aktuální stav přípravy výstavby nového bloku a také připravenost regionu a jednotlivých obcí.

V příloze vám představujeme první číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region Jaderné elektrárny Dukovany v tomto roce - Zpravodaj @INFO JE Dukovany  – č. 1/2020.

Najdete v něm stručný přehled informací  z významných událostí z JE Dukovany, Skupiny ČEZ i regionu elektrárny z prvních týdnů letošního roku.

Součástí zpravodaje je i přehled grantových programů Nadace ČEZ na rok 2020, včetně termínů pro podávání žádostí a odkazů pro získání dalších informací.