Aktuality

Karikatury českých vědkyň jsou k vidění ve vstupní hale Jaderné elektrárně Dukovany

Energetici v minulých dnech nainstalovali v Dukovanech novou výstavu Akademie věd České republiky. Ta přibližuje netradičním způsobem vědu ve své popularizační výstavě karikatur statečných žen průkopnic, které se zapsaly do dějin české a světové vědy.

V Dukovanech začali po dvou letech opět ordinovat zubaři

Vážný problém přibližně čtyř tisíc lidí se dnes podařilo vyřešit na rozhraní Vysočiny a Jižní Moravy. Od rána totiž v Jaderné elektrárně Dukovany opět ordinují zubaři. Po téměř dvou letech tak do nových zubních křesel usedli první pacienti z řad zaměstnanců elektrárny i veřejnosti z jejího okolí. Obě „oranžové ordinace“ energetici vybavili špičkovou zubní technikou za několik milionů korun. Dospělým i dětským pacientům od dnešního dne poskytují zubní lékařskou péči hned tři zubaři a jedna zubní hygienistka.

Za pár let mají šanci řídit jaderný blok

Ještě nemají dokončenou školu, ale mají velkou šanci stát se operátory na jedné ze dvou jaderných elektráren. Vhodný psychologický profil, ale i znalosti a motivace devíti vysokoškolských studentů oslovily náboráře Skupiny ČEZ. Ti studenty zařadili do stipendijního programu. Při dobrých výsledcích tak každý z vybraných studentů může ročně od ČEZ získat až stotisíc korun.

Preventivní cvičení na EDU

V pátek 20. 9. 2019 odpoledne proběhlo na Jaderné elektrárně Dukovany jedno z tajných cvičení zaměřených na připravenost týmu pohotovostní organizace pro případ neobvyklých mimořádných událostí nebo havárií. 

ČEZ zajistil očkování proti spalničkám

Na 740 zaměstnanců Jaderné elektrárny Dukovany mělo možnost zdarma si nechat zjistit úroveň protilátek a v případě nedostatečné hladiny se nechat přeočkovat proti spalničkám. 

Podpora řemesel v Třebíči

Největší zaměstnavatelé na Třebíčsku jako např. Mann-Hummel, Fraenkische nebo TTS se včera sešli se starostou Pavlem Pacalem a zástupci města. Společně podepsali memorandum o spolupráci o podpoře technického vzdělávání v našem regionu.

Neziskovky získaly víc než 3,5 milionů korun díky zaměstnancům Skupiny ČEZ. Víc než půl milionu putuje na Vysočinu a jižní Moravu

Víc než půlmilion korun pro spolky na Vysočině a jižní Moravě mají „na svědomí“ jaderníci z Dukovan.

Druhý blok už vyrábí

O víkendu operátoři obnovili dodávku elektřiny do přenosové sítě z druhého výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany. 

V elektrárně Dukovany už brzy začnou ordinovat zubaři

Zaměstnanci elektrárny i obyvatelé regionu se po dlouhých měsících nejistoty a marného hledání nového ošetřujícího zubaře dočkají znovuotevření dvou zubních ordinací, které během několika týdnů zahájí svůj provoz přímo v Jaderné elektrárně Dukovany. Energetikům se podařilo najít nového kvalifikované provozovatele s praxí, který zajistí celodenní provoz obou ordinací, vybavených moderní zubařskou technikou. Už na přelomu října a listopadu by tak obě oranžové ordinace mohly přivítat první pacienty nejen z řad zaměstnanců, ale také z řad obyvatel širokého regionu, včetně dětí.

Proces EIA přehledně a stručně

EIA pro Dukovany trvala tři roky. Podívejme se na celý proces.