Aktuality

Stovka dobrovolníků z Dukovan se zapojila do práce pro neziskovky

Do další etapy dobrovolnické akce Čas pro dobrou věc se zapojilo na sto zaměstnanců z Jaderné elektrárny Dukovany. Zahradničili, opravovali, čistili přehradu, uklízeli či jinak pomáhali osmi neziskovým organizacím včetně škol na Vysočině a v Jihomoravském kraji.

Dukovany a Temelín čeká seizmická prověrka

Mise pod hlavičkou Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) má za cíl potvrdit vhodnost a bezpečnost lokalit českých jaderných elektráren. 

Ve Valči se uskutečnil seminář Občanské bezpečnostní komise

Ve čtvrtek 4. května se ve Valči konal Seminář Občanské bezpečnostní komise (OBK). Zúčastnil se ho ředitel divize Nová energetika ČEZ Tomáš Pleskač,  ředitel dukovanské elektrárny Roman Havlín, předsedkyně SÚJB Dana Drábová, náměstek ministra průmyslu Tomáš Ehler, ředitel SÚRAO Jan Prachař, a také zástupci regionu – Vladimír Měrka a Petra Jílková.

Po delší pauze opět charitativní snídaně pro energetiky

Marek, Katka a Pepík přivezli dnes brzy ráno do Dukovan z terapeutické kavárny Pohodička Náměšť zásobu čerstvě napečených koláčů a dalších sladkých dobrot. Nechyběla kvalitní káva, ani slané pochoutky. Tržba za 3 hodiny prodeje dosáhla částky 19 423 korun.

Před 35 lety energetici v Dukovanech poprvé zavezli palivo do 4. výrobního bloku

Dukovanští energetici 29. dubna 1987 poprvé zavezli palivo do posledního čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Dukovany a o měsíc později v něm spustili první řízenou štěpnou reakci. Od té doby obě turbosoustrojí čtvrtého výrobního bloku, která od energetiků dostala jména Gerda a Marta, vyrobila 119 640 214 MWh čisté bezemisní energie, která by vystačila všem českým domácnostem na sedm let.

Elektrárna Dukovany II se připravuje na plně digitální projekt

Novou metodu řízení projektu využívají odborníci při stavbě nové administrativní budovy v Dukovanech. Je postavena na digitalizaci řady činností při řízení projektu. Pokud se osvědčí, využijí ji odborníci při stavbě nového bloku v Dukovanech.

S jarem opět vyjely dukovanské autobusy s přepravou kol. Letos už posedmé

K elektrárně autobusem a nazpět na kole. Oblíbenou přepravní službu využívají především zaměstnanci dukovanské elektrárny. Letošní sezónu zahájili i přes aprílové počasí desítky nadšených cyklistů. Zejména ranní přeprava kol přispívá k vyšší bezpečnosti v hodinách s dopravní špičkou a podporuje zdravý životní styl zaměstnanců. Cyklobusy je možné využít až do konce října.

Ke kontrole vnějších kabelů jaderných elektráren slouží energetikům nový měřicí vůz

ČEZ pro energetiky v jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín pořídil nový měřicí vůz, který slouží pro diagnostiku vnějších kabelových vedení. Vůz je oproti stávajícímu vybaven moderním zařízením, které umí změřit takové parametry kabelů, na základě kterých mohou technici predikovatjeho další životnost.

ČEZ v Dukovanech ukončil odstávku 1. výrobního bloku

Energetici Jaderné elektrárně Dukovany dnes ukončili pravidelnou odstávku 1. bloku pro výměnu paliva. Během uplynulých 46 dnů vyměnili přibližně čtvrtinu paliva a zkontrolovali a modernizovali řadu zařízení. Bezemisní elektrickou energii blok začal blok dodávat s několikadenním předstihem už v pondělí a nyní operátoři postupně zvyšují výkon reaktoru. V provozu tak jsou v Dukovanech všechny čtyři výrobní bloky.

Konec odstávky využili dukovanští lezci k nácviku záchrany osob z chladicí věže pomocí vrtulníku

Záchranu osob ze 125 metrů vysoké chladicí věže Jaderné elektrárny Dukovany v těchto dnech nacvičují hasiči za pomocí vrtulníku Policie České republiky. Cvičení se účastní třicítka leteckých záchranářů z HZS Jihomoravského kraje, lezecká skupina hasičů z elektrárny a osádka policejního vrtulníku, který mohou lidé až do středy vidět přímo nad elektrárnou, jejíž prostor je jinak přísně střeženou bezletovou zónou.