Aktuality

Tři králové koledovali v Jaderné elektrárně Dukovany

leden 2024

Tři králové koledovali v Jaderné elektrárně Dukovany

Vzácná návštěva dnes přijela na tradiční novoroční koledování za dukovanskými energetiky. Popřát do nového roku přišli elektrárně, jejímu řediteli i zaměstnancům Tři králové, kteří koledovali přímo v areálu elektrárny. Pláště a královské koruny oblékli ředitel Oblastní charity Třebíč se svými kolegy z několika charitních zařízení. Kromě štědrých příspěvků od zaměstnanců dostali koledníci také chutný oběd v závodní jídelně.

V čase oběda se zaměstnanci elektrárny potkali s koledníky v hale před jídelnou. Za zvuku harmoniky a zpěvu koled se mohli připojit k celostátní sbírce na pomoc potřebným. „Dobrý rok vám vinšujem a vše dobré přejem,“ srdečně a s úsměvem prozpěvovali koledníci. Po dvou hodinách koledování byly dvě pokladničky nadité penězi. „Děkujeme za již tradiční setkání i pomoc, ale i celoroční spolupráci při dalších sbírkách, dobrovolnických dnech a dalších důležitých charitních projektech,“ říká Petr Jašek, ředitel Oblastní charity Třebíč.

Koledníci se mohli setkat se zaměstnanci a osobně jim popřát v chráněném prostoru elektrárny, samozřejmě po potřebných vstupních procedurách.

„Tříkrálová koleda patří k milému připomenutí právě proběhlých vánočních svátků a připomíná mi, že ne všichni se máme stejně dobře,“ říká jeden z přispívajících zaměstnanců Jaroslav Pavlů, ze skupiny Bezpečnostní analýzy a Limity a podmínky bezpečného provozu JE Dukovany.

Od 1. do 14. ledna 2024 pořádá Charita Česká republika na území ČR již 24. ročník Tříkrálové sbírky. Jedná se o největší charitativní sbírkovou akci v ČR. Na jejím průběhu se podílejí tisíce dobrovolníků, výnos putuje na pomoc lidem v nouzi. Oblastní charita Třebíč letos zapojí do sbírky ve městech i na venkově přes patnáct set koledníků. Také v obcích regionu elektrárny Dukovany se tradičně konají Tříkrálové sbírky i koncerty. Tříkrálový průvod projde v sobotu 6. 1. městem Náměšť nad Oslavou, k rozhledně Babylon pak vyrazí speciální průvod z Kramolína v neděli 7.1. Tříkrálová plavba po Dalešické přehradě je plánovaná na sobotu 13. ledna. Ve 13 hodin vyplouvá loď Horácko se speciální královskou posádkou z přístaviště v Kramolíně.

Koledování bude probíhat od 1. do 14. ledna 2024. Pro bezhotovostní dary je sbírka otevřená po celý rok. Více na www.trikralovasbirka.cz